Парох

Протонамесник Љубомир Радованов

Рођен је 21. јула 1965 у Сaкулама, од оца Радована и мајке Драгице. Богословију је завршио у Сремским Карловцима школске 1985/86. По завршетку богословије уписао се на Богословски факултет Српске православне цркве. По добијању канонског отпуста из матичне Банатске епархије 1992. године прелази у Епархију средњоевропску. Исте године, 14. новембра у Химелстиру, рукоположен је у чин ђакона, а у чин презвитера 16. јануара 1993, у храму Светог Василија Острошког у Линцу. Оба рукоположења извршиом је надлежни Архијереј средњоевропски Константин. Од 1. фебруара 1993. постављен је за пароха у Грацу, а од 1. јануара 1995. и за вероучитеља у покрајини Штајерској. Од 1. септембра 1998, по молби, премештен је за пароха и вероучитеља у Клагенфурту, и на тој се дужности и сада налази. Одликован је правом ношења црвеног појаса 28. јуна 1998. и достојанством протонамесника 26. октобра 2005. године. У браку је са Светланом (рођ. Пајић), има четворо деце: Душана (1993), Николаја (1994), Ангелину (1999) и Андреја (2007).